HTML Free Code
   
  Mire Se Vini
  Qysh me maru spray per Counter Strike
 
Smile Qysh me maru spray per Counter Strike

Qysh me maru spray per Counter Strike.
E pash qe ka te

interesum pra po jau boj ni tutorial qysh me maru spray per CS ose qysh me qit qfardo foto qe ki qef ti kur te shtyp

shkrojen T gjate lojes pra fillojme


1.Kliko Mbi Deal 
 Deal

Converter
dhe e ekstarktoni follderin ne Desktop

2.E hapni follderin dhe klikoni dy here mbi programin

Decal Converter pastaj kur hapet programi shkoni ne menyn FILE/OPEN PICTURE... dhe e zgjedhni foton qe doni me qit ne

cs.

Imazhi eshte ridimenzionuar. Kliko ne kete linje per te pare dimenzionet origjinale.


pasi e vendosim foton tek

Width

---> Butonin Max
Height --> Butonin Max

dhe ne fund klikojme butonin

Replace
Imazhi eshte ridimenzionuar. Kliko ne kete linje per te pare dimenzionet origjinale.


3.Pasi ti kemi kryer te gjitha keto

shkojme ne menyn DECAL/MAKE DECAL... klikojme ne ADD pastaj Buttonin OK dhe prap OK pastaj ne desktop do ta gjejme nje

fajll me emrin pldecal.wad e riemrojme pldecal.wad ne tempdecal.wad e kopjojme ket fajll dhe e zhvendosim tek

C:/Program Files/Valve/cstrike.
Verejte: Nese doni qe foto te jete transparente klikoni me tastin e djatht mbi

tempdecal.wad pastaj Properties dhe e qitni tickun tek Read Only

Edhe u kry pra tash hyni me naj server ose

marone serverin edhe e keni sprejin e juv     KLM
 
  Byy GenTy  
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free