HTML Free Code
   
  Mire Se Vini
  Si te krijojm Server per Counter-Strike 100%
 
Si të krijojm Server Windows Me Amx Mod , State Me etj.

:::::::::::::::::::::::
:Autori : By GenTy!    :
:Site: www.genty-ks.page.tli:
:::::::::::::::::::::::

Instalojm Counter Strike 1.6 . Me pas e instalojm patch v21 ne C:Program FilesValve .

Tash fillojm instalimin e Admin Mod e Extratojm niher  dhe fillojm me instalim . Shkojm ne folderin
admin mod dhe klikojm te install admin aty te direktoriumi ja japim ku gjendet hl.exe - pra ne rastin ton direktoriumi i hl.exe osht :   C:Program FilesValvehl.exe
me pas ta qet ta zgjedhesh modelin e lojes 1. Counter Strike 2. Half Life na e shkrujm 1 edhe ok
Tash vazhdojm me konfigurimin e Admin mod

admin mod gjendet ktu --> C:Program FilesValvecstrikeaddonsadminmod
vazhdojm me konfigurim

pra hapim filen adminmod.cfg dhe e editojm kto tri sene:

admin_bot_protection 1 (nga zero ne 1)
admin_connect_msg "Miresevini ne SpY|Game Server 1.6..." une e kom bo kshtu ju ja boni emrin e juj te serverit
admin_repeat_msg  " Ky server u mundësua nga SpY|bes!" une e kom bo kshtu ju e beni si deshironi
u kry me admin Mod.

Vazhdojm me Amx mod pra se pari e bejm ekstract nga winrari dhe folderin amx e vendosim ne C:Program FilesValvecstrikeaddons
tash vazhdojm me konfigurim

 

 
  Byy GenTy  
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free